• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Gdzie na długi weekend?

Wiedeń – perła Europy
W Europie możemy obecnie znaleźć bardzo wiele różnych stolic które potrafią wprawiać każdego turystę w prawdziwy zachwyt niesamowitymi zabytkami oraz wyjątkowym pięknem, nierzadko będącym wynikiem wielowiekowej historii. Do tych absolutnie najważniejszych z nich z całą pewnością należy Wiedeń, które przez całe stuleci pełnił funkcję jednego z największych ośrodków politycznych oraz kulturalnych Europy.
Austria jest krajem znanym z szeregu najróżniejszych atrakcji. Przede wszystkim w jej granicach leży niemała część Alp, więc może to być istny raj przede wszystkim dla wszystkich miłośników jazdy na nartach albo jakichkolwiek pozostałych sportów zimowych. Z drugiej jednak strony miasta takie jak Wiedeń doskonale pokazują, że jest to także kraj o niezwykle bogatej historii. W jej stolicy możemy obecne podziwiać szereg najróżniejszych zabytków związanych z praktycznie każdą epoką europejskiej historii.
Jeżeli zatem wybieramy się akurat do Austrii – nawet po to, aby jeździć na nartach – to naprawdę warto odwiedzić także jej stolicę. Z czystym sercem możemy powiedzieć, że jest to jedno z najpiękniejszych miast w całej Europie, a wszystkie znajdujące się tutaj zabytki będą w stanie zachwycić nawet najbardziej wybrednych turystów!

Categories: Turystyka

Comments are closed.