• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Co warto zobaczyć w Europie?

Co warto zwiedzić w Europie?
Być może przyroda Starego Kontynentu może wydawać się dla wielu nużąca, przynajmniej jeśli porównać Europę z Afryką, to jednak nie można na pewno powiedzieć, że europejskie miasta są gorsze od tych miast, które są umiejscowione na innych kontynentach. Choć i z tą przyrodą wcale nie jest tak, że np. europejskie góry są mniej atrakcyjne – są gusta i guściki. Warto jednak pomyśleć w takim razie co w istocie warto zwiedzić. Skupmy się na miastach. Na początek oczywiście nasz kraj… Rewelacyjnym miejscem do zwiedzenia jest Kraków, Poznań, lecz także choćby Kazimierz Dolny.
Warto przejechać się w polskie góry i morze. Ogólnie w naszym kraju nie brakuje fajnych miejsc. Dla zwolenników zagranicznych wyjazdów na pewno można polecić wycieczki last minute do Pragi. Należy otwarcie przyznać, że Praga jest przepięknym miastem – wartym przynajmniej trzech dni intensywnego zwiedzenia. Warto jednak starać się zostać w stolicy Czeskiej Republiki trochę dłużej, aby móc chłonąć atmosferę miasta. Jeżeli w grę wchodzą krótsze podróże, bardzo interesującym miejscem jest Czeski Krumlov. Pewnie niewielu Polaków zna to miasteczko – naprawdę jedno z najbardziej magicznych miast w Europie.
Na uwagę zasługują również niemieckie miasta. Zatem choćby Berlin – umiejscowiony niedaleko polskiej granicy. Berlin to teraz duża metropolia, przecież jest stolicą Niemiec. Jednakże w porównaniu do przykładowo Monachium, Berlin nie wygląda wcale na bogate miasto – przynajmniej jeżeli brać w rachubę niemieckie realia. Fantastycznym miejscem na organizację wycieczki jest również Amsterdam – szczególnie stolica Holandii powinna podobać się młodym ludziom. Takich miast i miasteczek można wymieniać jeszcze wiele. To doskonały dowód na to, że nie ma bardziej zróżnicowanego kontynentu, aniżeli Europa. To pewnik.

Categories: Turystyka

Comments are closed.