• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Najbardziej znaczące przyczyny aktualnego kryzysu gospodarczego

Aktualnie kondycja UE
Choć Unia Europejska jest obecnie w kryzysie, to jednakowoż nie jest powiedziane, że w dalszym ciągu nie jest silną organizacją. Przecież skupiła wokoło siebie dużo zamożnych krajów. Ciągle UE jest federacją szalenie bogatych krajów.
Oczywiście nie wszystkie z nich są naprawdę zamożne, lecz w porównaniu z choćby większości krajów w Afryce, to i tak UE jest potęgą. I choć ostatnio wolno się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z choćby Brazylią, to powinniśmy mieć na uwadze, że to w dalszym ciągu Chiny gonią nasz kontynent. Choć oczywiście nie można powiedzieć, iż UE jest wspaniałą organizacją. Według mnie UE to świetny pomysł – nawet po połączeniu i tak jesteśmy mniejsi, aniżeli Chiny czy Indie, więc wyłącznie jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednak bardzo dużym minusem tej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Dzięki biurokracji, Chiny i inne potęgi gospodarcze – albo aspirujące do ich miana, szybciej nas doganiają. To niedobrze, bo przecież w interesie naszego kontynentu jest to, aby UE w dalszym ciągu była potęgą. I oczywiście tak będzie, lecz ciężko powiedzieć czy na przykład problem dotyczące wielkiego bezrobocia, w szczególności wśród młodych, bardzo szybko zostanie zażegnany. Być może całą Europę czeka los choćby Włoch, a więc niby bogatego kraju, który jednakże ma wielkie problemy? Trudno jednoznacznie powiedzieć…

Categories: Blog

Comments are closed.